Kamil

Kamil

Redaktor,Prispievateľ
Patrik

Patrik

Redaktor,Kameraman
 SKYPE:marek.korcuska

EMAIL:korcuska@zoznam.sk 

Mr.Plow

Mr.Plow

Web master,Hl.Admin,VIP
ToUcH

ToUcH

VIP,Partner webu(www.pythonkralovsky.estranky.cz)
Mr.Plow

Mr.Plow

Webmaster,HL.Admin,VIP
DoDcHi

DoDcHi

VIP,Partner webu (www.korelachochlata.jex.cz)
GanDza

GanDza

VIP
ToUcH

ToUcH

VIP,Partner webu (www.pythonkralovsky.estranky.cz)
Chcete nás podporiť píšte nám na
korcuska@zoznam.sk

Systém |E|T|:.

Top 10 v |E|T| Bodoch

Mr.Plow:1000 b.

Touch123:101 b.

dodchi12323:100 b.

MAreK:0 B.

Jano:0 B.     

mrmagneto53:0 B.

Dominik Dodchi Nani :0 b.   


Python Hnedohlavý

Krajta hnědohlavá (Aspidites ramsayi) je had z čeledi hroznýšovitých.


POPIS:


Tělo této zvláštní krajty, dříve považované za poddruh krajty černohlavé, má trojúhelníkový průřez, protáhlá hnědožlutá hlava je jenom neznatelně oddělena od 180–250 cm, štíhlého těla. Je zbarvena olivově šedě až dohněda, s žlutavým břichem posetým tmavšími skvrnami. Přes hřbet se táhnou tmavé, symetrické pruhy, obzvlášť výrazné u mláďat. Tmavé oči mají svislé zřítelnice. Vytváří dvě formy, z nichž menší je olivově zbarvená a větší forma je spíše dohněda.


AREAL ROZŠIRENIA:

Jejím domovem je střední a západní Austrálie, kde vyhledává pouštní a polopouštní charakter prostředí. Přestože se jedná převážně o terestrický druh, občas ráda šplhá po stromech. Aktivní bývá převážně v noci.


CHOV V ZAJATI:

Pro chov se osvědčilo větší suché terárium, vybavené větví na šplhání a nezbytnou miskou na pití i případnou koupel. Důležité je vybudování alespoň dvou tmavých úkrytů. Bez možnosti schovat se jsou totiž tito hadi vystaveni trvalému stresu, který se velice negativně projevuje na jejich kondici a celkovém zdravotním stavu.

V teráriu udržujeme teplotu od 26 do 32 °C, v místě vyhřívání může vystoupit až přes 40 °C. Vlhkost do 50 % je zdá se plně dostačující, naopak při příliš vysoké vlhkosti se necítí dobře.


POTRAVA:

Krajty rodu Aspidites jsou silně ofiofágní, to znamená že loví především jiné hady, často smrtelně jedovaté. V přírodě nepohrdnou ani drobnými hlodavci, vačnatci, či ptáky, v teráriích je sortiment potravy omezen na hlodavce přiměřené velikosti, popř. na několikadenní kuřata.


ROZMNOŽOVANIE:

V dubnu až srpnu simulujeme tzv. zimní období, to znamená že chováme jedince odděleně a zároveň omezíme, nebo úplně zastavíme přísun potravy. Začátkem května hady připustíme a po úspěšném páření je znova oddělíme. Gravidní samice se často otáčejí břichem k vyhřívací žárovce, vejce však snášejí jen každý druhý rok.

Koncem září či začátkem října snese samice 6–10 vajec, ze kterých se přibližně po 60–70 dnech inkubace, při 30 °C teplotě líhnou kontrastně pruhovaná mláďata. Ta měří kolem 30 cm, mají se čile k světu a zpravidla bez problémů přijímají malá myšata
Aspidites_ramsayi_(1).jpg
Aspidites_ramsayi17.jpg
womamale.jpg
Prosime vás o podporu pre náš nový web kliknutim na"PODPORIŤ".HNEŤ AKO ZÍSKAME POTREBNÉ HLASI WEB BUDE SPUSTENÝ DIKY VÁM.

____
PODPORIŤ

(81.5%Hlasov)

Registrovaný užívatelia: 7

Najnovší užívateľ: Dominik Dodchi Nani    Top 10 v |E|T| Bodoch

Mr.Plow:1000 b.

Touch123:101 b.

dodchi12323:100 b.

MAreK:0 B.

Jano:0 B.     

mrmagneto53:0 B.

Dominik Dodchi Nani :0 b.   

Ponúkame cicavce a hadov najdete ich v našej PONUKE.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one