Kamil

Kamil

Redaktor,Prispievateľ
Patrik

Patrik

Redaktor,Kameraman
 SKYPE:marek.korcuska

EMAIL:korcuska@zoznam.sk 

Mr.Plow

Mr.Plow

Web master,Hl.Admin,VIP
ToUcH

ToUcH

VIP,Partner webu(www.pythonkralovsky.estranky.cz)
Mr.Plow

Mr.Plow

Webmaster,HL.Admin,VIP
DoDcHi

DoDcHi

VIP,Partner webu (www.korelachochlata.jex.cz)
GanDza

GanDza

VIP
ToUcH

ToUcH

VIP,Partner webu (www.pythonkralovsky.estranky.cz)
Chcete nás podporiť píšte nám na
korcuska@zoznam.sk

Systém |E|T|:.

Top 10 v |E|T| Bodoch

Mr.Plow:1000 b.

Touch123:101 b.

dodchi12323:100 b.

MAreK:0 B.

Jano:0 B.     

mrmagneto53:0 B.

Dominik Dodchi Nani :0 b.   


Python Pismenkový

Krajta písmenková (Python sebae) je jedním z největších hadů světa dorůstajících délky až 7 m a hmotnosti kolem 100 kg. Většinou však dorůstají pouze 3 - 4,5 metru, samci necelé 4 metry.


AREAL ROZŠIRENIA:


Tento mohutný had obývá převážně západní Afriku od tropické oblasti (Zaire, Uganda, Súdán a Etiopie), až po jižní okraj Sahary. V dospělosti vyhledává spíše sušší biotopy, otevřené roviny savanového typu a řídké křoviny. Krajta písmenková je aktivní spíše v noci, kdy nejčastěji loví.


POPIS:

Zbarvení krajty písmenkové je hnědé až šedohnědé, s červenohnědými až černými skvrnami na zádech. Skvrny jsou od středu světlé, a směrem k okrajům tmavší, až černé. Podobné, pravidelné skvrny tvaru půlměsíce se táhnou i po bocích hada. Klínovitá hlava s dvěma světlými pruhy u oka, a výraznými receptory na horní i dolní čelisti, je jen nevýrazně oddělena od těla.


POTRAVA:

Její kořistí se stávají převážně potkani, zajíci a ptáci, opice, některé druhy antilop a divoká prasata. Na kořist většinou číhá z vyvýšeného místa, odkud se jí bleskovým výpadem zmocní. Doma chovaní hadi přijímají potkany, králíky a morčata, občas můžeme zpestřit jídelníček slepicí, nebo darovaným štěnětem, či kotětem. Velcí jedinci s chutí vezmou i zvíře velikosti 10 kg selete.


CHOV V TERARIU:

Tak jako všichni velcí hadi, potřebuje i krajta písmenková velké, dobře zajištěné terárium, jehož délka by měla tvořit alespoň polovinu délky chovaného hada. Jako substrát můžeme použít např. směs písku a štěrku, nebo zvolit tzv. sterilní chov, kdy podlahu terária tvoří dřevěný rošt, nebo jiný hladký a omyvatelný materiál. Nezbytná je bytelná a velká vodní nádrž, kterou krajta písmenková často navštěvuje. Teplotu udržujeme na 25 - 32°C přes den, v noci můžeme nechat klesnout teplotu až k 18°C. Jedinci z přírody - zvláště z jihu Afriky by měli 2 - 4 měsíce zimovat.


ROZMNOŽOVANIE:


K páření dochází zhruba v listopadu až březnu. Dospělé hady můžeme k páření stimulovat snížením teploty asi na 22°C a zkrácením dne na 8 - 10 hodin při častém, ale jemném rosení. Samice naklade asi 20 - 80 vajec (podle velikosti samice), které po vzoru mnohých krajt zahřívají vlastním tělem. Mláďata se líhnou při inkubační teplotě 30°C za 70 - 80 dní. Jsou kolem 70 cm dlouhá a ihned po prvním svlečení s chutí loví dospělé myši. Zdržují se převážně v okolí vodních zdrojů. Bývají kousavá a s přibývajícím věkem se to většinou nelepší. Pohlavní dospělosti dosahují už ve 2 - 4 letech, pářit se začínají přibližně ve velikosti těsně přes 2 metry.

Pro chov krajty písmenkové je nutné povolení. Vzhledem ke své agresivitě a kousavosti ji nelze doporučit pro chov v bytech a její chov by měl být omezen na zkušené teraristy a kompetentní pracoviště. Všeobecně se má zato, že tento had je nejagresivnější ze všech krajt a ani mláďata odchovaná v zajetí na tom nebývají až na výjimky o mnoho lépe.
3389476535_53ea9bcb9f.jpg
python-14.jpg
view.jpeg
Prosime vás o podporu pre náš nový web kliknutim na"PODPORIŤ".HNEŤ AKO ZÍSKAME POTREBNÉ HLASI WEB BUDE SPUSTENÝ DIKY VÁM.

____
PODPORIŤ

(81.5%Hlasov)

Registrovaný užívatelia: 7

Najnovší užívateľ: Dominik Dodchi Nani    Top 10 v |E|T| Bodoch

Mr.Plow:1000 b.

Touch123:101 b.

dodchi12323:100 b.

MAreK:0 B.

Jano:0 B.     

mrmagneto53:0 B.

Dominik Dodchi Nani :0 b.   

Ponúkame cicavce a hadov najdete ich v našej PONUKE.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one