Kamil

Kamil

Redaktor,Prispievateľ
Patrik

Patrik

Redaktor,Kameraman
 SKYPE:marek.korcuska

EMAIL:korcuska@zoznam.sk 

Mr.Plow

Mr.Plow

Web master,Hl.Admin,VIP
ToUcH

ToUcH

VIP,Partner webu(www.pythonkralovsky.estranky.cz)
Mr.Plow

Mr.Plow

Webmaster,HL.Admin,VIP
DoDcHi

DoDcHi

VIP,Partner webu (www.korelachochlata.jex.cz)
GanDza

GanDza

VIP
ToUcH

ToUcH

VIP,Partner webu (www.pythonkralovsky.estranky.cz)
Chcete nás podporiť píšte nám na
korcuska@zoznam.sk

Systém |E|T|:.

Top 10 v |E|T| Bodoch

Mr.Plow:1000 b.

Touch123:101 b.

dodchi12323:100 b.

MAreK:0 B.

Jano:0 B.     

mrmagneto53:0 B.

Dominik Dodchi Nani :0 b.   


Krajta vodní (Liasis mackloti) je had z čeledi hroznýšovitých.


POPIS:

Menší druh hadů dorůstající do maximální délky 2 metrů (průměrně 120–160 cm). Má protáhlou štíhlou hlavu a nepříliš silné tělo. Zbarvení je jednoduché, hnědozelené nebo šedozelené, s drobnými tmavými skvrnami. Břišní strana je zpravidla žlutavá, popř. světle hnědavá. Na hlavě je nápadný široký nosní štítek se dvěma tepločivnými jamkami a světlé oči se svislými zřítelnicemi.


AREAL ROZŠIRENIA:

Tento menší druh se v několika poddruzích vyskytuje v Indonésii, v severní části Austrálie a na Nové Guineji. Několik endemických populací žije také na přilehlých ostrovech Suva, Timor, Wetar, v Malých Sundách a v Queenslandu.

V přírodě vyhledává spíše vlhčí oblasti, jako jsou vlhké lesy, povodí řek a bažiny (odtud její jméno), kde loví různé hlodavce a v křovinách také ptáky.


CHOV V ZAJATI:

Terárium pro úspěšný chov volíme prostorné, s dostatečně velkou vodní nádrží, kterou tato krajta ráda vyhledává. Vhodné úkryty a dostatek větví k lezení by měly být samozřejmostí. Jako substrát můžeme použít třeba drcenou kůru, nebo směs Lignocelu či rašeliny s pískem. Vzhledem k biotopu který ve své domovině obývá, je důležité zachování dostatečné vlhkosti v teráriu, která by nikdy neměla klesat pod hranici 70 % relativní vlhkosti. V opačném případě svého chovance vystavíme nepříjemným potížím, jak respiračním, tak při svlékání staré pokožky. Terárium osvětlujeme po dobu 12 hodin denně, za současného vytápění. Teplotu udržujeme na 26–28 °C s tím, že pod vyhřívacím místem může být až 32 °C a na nejchladnějším místě 24–25 °C.


POTRAVA:

V přírodě loví různé hlodavce a ptáky v křovinách. V zajetí podáváme myši, potkany a kuřata.


ROZMNOŽOVANIE:

Přestože krajty rodu Liasis nepatří zrovna mezi nejběžnější chovance, přesto se je již daří v teráriích množit. Nejdůležitějším předpokladem pro stimulaci páření je asi navození tzv. zimního období, kdy snižujeme teplotu asi o 3–4 °C se současným zvýšením relativní vlhkosti v teráriu až téměř na 100 %. Někdy se doporučuje také podávání vitamínu A samicím (Broer 1982). Mláďata se líhnou po 70–90 dnech inkubace, za teploty kolem 30 °C a 100 % vlhkosti. Dvouletí jedinci jsou již schopni rozmnožování.
P1000486.jpg
P1170111.jpg
P1170143.jpg
Prosime vás o podporu pre náš nový web kliknutim na"PODPORIŤ".HNEŤ AKO ZÍSKAME POTREBNÉ HLASI WEB BUDE SPUSTENÝ DIKY VÁM.

____
PODPORIŤ

(81.5%Hlasov)

Registrovaný užívatelia: 7

Najnovší užívateľ: Dominik Dodchi Nani    



Top 10 v |E|T| Bodoch

Mr.Plow:1000 b.

Touch123:101 b.

dodchi12323:100 b.

MAreK:0 B.

Jano:0 B.     

mrmagneto53:0 B.

Dominik Dodchi Nani :0 b.   

Ponúkame cicavce a hadov najdete ich v našej PONUKE.


Name
Email
Comment
Or visit this link or this one